Aksa Acoustic,  markasıyla günümüz iç mekanlarının yüksek akustik tasarım ve performans ve mimari tasarım ihtiyacına yönelik olarak 2003 yılında asma tavan ve duvar paneli üretimiyle pazardaki faaliyetlerine başlamıştır.

Kapalı mekanlardaki sesi kontrol altına almak ve ses konfor yaratmak önemli bir mimari çözümdür. Aksa Acoustic bu çözümleri tüm kullanıcılara sunarken, hem yüksek ürün performansı hem de uzun süre kullanılabilirlik taahhüt etmektedir. Parmephon markalı ürünlerimiz kapalı alanlarda insan sesleri, mekanik sesler, müzik sesleri gibi yankı yapan ve ses konforunun düzeltilmesi gereken tüm alanlarda kullanım içindir. Yankılanan sesi tek bir yerde tutmak mümkün değildir. Ses her boşluktan akar ve çarparak çoğalır.

Biz bu noktada devreye girerek çarpmaları azaltıyor, hatta engelliyoruz. Panellerimizin ses indirgeme katsayısı (NRC) 0,85-1,15 aralığındadır. Cam yününün elyaf dokusu ürüne yüksek ses akustiğinin yanı sıra ısı izolasyonuna da katkı sağlamasında dolayı büyük avantaj sağlamaktadır. Günümüz binalarında yapılan ısıtma ve soğutma sistemleri, insan yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda ortam ısısının korunması açısından önem taşımaktadır. Paneller ısıyı sabit tutmanız gereken cihaz odalarında ısı dengeleyici olarak da kullanılabilir. Parmephon %95’e kadar bağıl neme dayanıklı bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Vizyonumuz

Türkiye’de ilk profesyonel iç mekan akustik ses yutucu panel üretimi yapan firmamızın en büyük hedefi, dünya piyasasındaki öncü firmalarla aynı kalitede ürün yapmak ve tüm dünyaya sunmaktır.

Misyonumuz

Uygulama yapılacak olan alanların öncelikleri ve kriterleri doğrultusunda, müşterilerine standart veya talebe özel olarak hazırlanan 1.500.000 m² kapasitesiyle çok geniş bir ürün yelpazesinden seçim yapma imkanı sunmaktadır.

Tasarım

Aksa Acoustic Ürünleri İç Mekanlarda Geniş Bir Kullanım Alanı İçin Tasarlanmıştır. Güvenli Ve Estetik Görünüme Sahip Olması Tüm Mekanlarda Kullanılabilir.

Üretim

2004 Yılından Bu Yana 90.000 M2 Fabrikamızda Cam Yününden Ve Özel Tasarım Kumaşlarla Kaplanarak Imal Edilerek, Yurt Içinde Ve Yurt Dışında Önemli Projelerde Kullanılmaktadır.

Ar Ge

İç Mekan Dekoratifliği, Iç Mekandaki Ses Kalitesini Iyileştirmek Ve Her Türlü Akustik Ihtiyaca Çözüm Sunmak Için Geniş Ürün Yelpazesini Genişleterek Yeni Ürünleri Tasarlamaktadır.